We work to make legal instruments more effective in protecting
human rights, public interests and important common values.

Kalendář > Legal Ethics by Interactive Methods

Legal Ethics by Interactive Methods

From: 3.11.2015
To: 3.11.2015

Jménem Pro bono aliance a Mezioborového centra rozvoje právních dovedností PF UK vás zveme na akci, kterou jsme přichystali na úterý 3. listopadu 2015 od 15 do 16:30 hodin v místnosti č. 38 na PF UK.

 

Na fakultu zavítá význačný americký odborník na právní vzdělávání a profesní etiku, profesor Jim Moliterno.

 

Jeho úkolem bude „vyseknout“ ukázkovou hodinu na téma profesní etiky. Hodinu, která dokáže nebývalým způsobem zapojit a snad i nadchnout studenty – tj. vás. Protože má prof. Moliterno s interaktivní a studenty vtahující výukou rozsáhlé zkušenosti ze Spojených států i řady dalších zemí, kde vyučoval, nepochybuji o tom, že bude mít úspěch (více viz jeho krátký medailonek níže). Ukázková hodina skončí před čtvrtou hodinou, v případě zájmu bude možné s prof. Moliternem ještě diskutovat – o způsobu výuky či samotném tématu profesní etiky.

 

Akce se koná díky laskavé podpoře Velvyslanectví USA a advokátní kanceláře Kinstellar.

 

Pro bono aliance

Pro Bono Aliance’s primary goal is to make the legal instruments in the Czech Republic more effective in protecting human rights, public interest and important common values.

Pro Bono Aliance promotes better access to legal aid and socially responsible lawyering. To achieve its goals, Pro Bono Aliance organizes educational events, supports exchange of experience and facilitates cooperation between lawyers from NGOs and other legal professions, participates in legislative change, supports pro bono activities of lawyers and spreads information about the protection of human rights.