Usilujeme o zvýšení účinnosti právního systému při ochraně
lidských práv, veřejného zájmu a dalších důležitých hodnot.

Pro bono advokátem roku 2009 se stal Mgr. Štěpán Holub

8.12. 2009


Prvním pro bono advokátem roku se stal Mgr. Štěpán Holub. Z 12 nominovaných jej vybrala porota prestižní soutěže Právník roku. Ocenění pro bono advokát roku připravili organizátoři soutěže ve spolupráci s Public Interest Lawyers Association.

Jméno oceněného oznámili pořadatelé soutěže na galavečeru, který se konal v pátek 22.ledna v Brně.

K ocenění Mgr. Holub uvedl:

"Velmi si vážím ocenění "Pro bono advokát roku 2009".
Poskytování právních služeb pro bono je běžnou součástí práce advokátů všude ve světě. Služby poskytnuté zdarma tvoří zpravidla několik jednotek procent všech služeb každé advokátní kanceláře. Advokáti tím dávají najevo, že chápou svoji odpovědnost vůči společnosti. Samozřejmě si ale pečlivě vybírají, komu takovou pomoc poskytují a posuzují, zda ji příslušná osoba opravdu potřebuje.
V České republice je tento koncept pořád ještě relativně v plenkách.Rozvoji služeb pro bono určitě přispívají chvályhodné aktivity sdružení PILA a její projekt Probonocentrum.cz
Jsem rád, že také v České republice se, stejně jako ve světě, poskytování právních služeb pro bono stává součástí "dobrého vychování" advokátních kanceláří."

 


← Zpět na aktuality

 

O nás

Pro bono aliance sdružuje právníky, kteří usilují o zvýšení účinnosti právního systému při ochraně lidských práv, veřejného zájmu a dalších důležitých hodnot. Zasazuje se proto zejména o větší dostupnost právní pomoci a společensky odpovědný výkon právnických profesí.

Pro naplnění svého poslání Pro bono aliance připravuje vzdělávací akce, podporuje výměnu zkušeností a spolupráci mezi právníky neziskových organizací a jiných právních profesí, podílí se na přípravě legislativních změn, podporuje aktivity právníků působících v jiných neziskových organizacích a šíří informace o právní ochraně lidských práv a jiných veřejných zájmů.